Aktuality

19. 09. 2018
Mízní neboli lymfatický otok vzniká tehdy, kdy jsou poškozené uzliny a cévy, zajišťující cirkulaci lymfy. Pokud jich tělo nemá dostat, aby stačily přebytečnou lymfu odvádět, tekutina se hromadí v mezibuněčném
11. 09. 2018
Těhotenství je jednou z životních etap, kdy se problém s hemoroidy projeví nejčastěji. První setkání s tímto onemocněním, obzvlášť v tomto citlivém období, u žen často vzbudí stud a strach, takže se v poradně lékaři nesvěří a...
03. 09. 2018
Možná jste si všimli, že zrovna nedávno se vám udělaly na nohou modré metličky, nebo se zvýraznily a zhoršily vystouplé křečové žily. Není divu, léto je pro toto onemocnění kritické, a to letošní bylo obzvlášť žhavé.
27. 08. 2018
Kůže je náš obranný štít, ochrana proti vnějším vlivů. Jenže co když se tato ochrana prolomí a vznikne rána, která se navíc nechce dobře hojit?
20. 08. 2018
Léto s vysokými teplotami je obdobím, kdy nohy otékají takřka každému. Běžnost tohoto problému vede k domněnce, že se o nic nejedná a není důvod nic řešit. To ovšem není tak úplně pravda.
13. 08. 2018
Při péči o bércové vředy je třeba si uvědomit, co je jejich skutečnou příčinou. Za jejich vznik může špatná funkce žilních chlopní v dolních končetinách, jinak řečeno chronická žilní nedostatečnost. Proto se jako vhodný spojenec proti tomuto...
06. 08. 2018
Dlouho jsme slýchali, že za vznik hemoroidů si můžeme sami nezdravými životními návyky. Dnes odborníci – proktologové – zastávají názor, že příčina je multifaktoriální a stejně jako u příbuzných křečových žil hraje velkou roli genetika.
31. 07. 2018
Samotný otok není nemoc, ale vždy se jedná o příznak nějakého jiného problému. Vzniká nahromaděním většího množství tekutiny, které může dosáhnout až několika litrů. 
23. 07. 2018
V létě není o poranění a úrazy nouze, jako o ty banální, tak ty vážné, spojené s cestováním, sportem a vůbec se zvýšenou aktivitou. Není od věci si proto připomenout, jaké nové metody hojení současná medicína nabízí.
13. 07. 2018
Pacienty s chronickým onemocněním žil jsou ve většině případů ženy – to proto, že stav cév souvisí s hormonální hladinou organismu. Nepřekvapí proto, že projevy onemocnění ovlivňuje i hormonální antikoncepce, zejména pak druh a dávka...

Stránky