Aktuality

20. 08. 2018
Léto s vysokými teplotami je obdobím, kdy nohy otékají takřka každému. Běžnost tohoto problému vede k domněnce, že se o nic nejedná a není důvod nic řešit. To ovšem není tak úplně pravda.
13. 08. 2018
Při péči o bércové vředy je třeba si uvědomit, co je jejich skutečnou příčinou. Za jejich vznik může špatná funkce žilních chlopní v dolních končetinách, jinak řečeno chronická žilní nedostatečnost. Proto se jako vhodný spojenec proti tomuto...
06. 08. 2018
Dlouho jsme slýchali, že za vznik hemoroidů si můžeme sami nezdravými životními návyky. Dnes odborníci – proktologové – zastávají názor, že příčina je multifaktoriální a stejně jako u příbuzných křečových žil hraje velkou roli genetika.
31. 07. 2018
Samotný otok není nemoc, ale vždy se jedná o příznak nějakého jiného problému. Vzniká nahromaděním většího množství tekutiny, které může dosáhnout až několika litrů. 
23. 07. 2018
V létě není o poranění a úrazy nouze, jako o ty banální, tak ty vážné, spojené s cestováním, sportem a vůbec se zvýšenou aktivitou. Není od věci si proto připomenout, jaké nové metody hojení současná medicína nabízí.
13. 07. 2018
Pacienty s chronickým onemocněním žil jsou ve většině případů ženy – to proto, že stav cév souvisí s hormonální hladinou organismu. Nepřekvapí proto, že projevy onemocnění ovlivňuje i hormonální antikoncepce, zejména pak druh a dávka...
08. 07. 2018
Křečové žíly jsou z velké části dědičnou záležitostí. I když vyléčit prakticky nejdou bez chirurgického zákroku, průběh onemocnění lze zmírnit. 
04. 07. 2018
Lékaři pacientům s bércovými vředy obvykle v létě radí ke zvýšení opatrnosti. Nástrahy totiž číhají takřka všude. Stačí ale dodržovat pár zásad a rizika se promění naopak ve výhody.
15. 06. 2018
Zdálo by se, že jediným módním problémem při křečových žilách je snaha zamaskovat oblečením jejich nevzhledné projevy – metličky, vystouplé žilky a zduřelé hrbolaté provazce. To je ale omyl! Právě tím, co máte na sobě, můžete hodně ovlivnit...
07. 06. 2018
Problémy s konečníkem jsou v zásadě dvojího druhu: bolest a/nebo krev ve stolici.  Obojí by vás měla co nejrychleji přivést do ordinace odborníka - gastroenterologa nebo proktologa.

Stránky