Soustřeďte se na nohy!

Není to tak dlouho, kdy se sportovnímu oblečení nepřikládal žádný mimořádný význam pro výkon sportovce, spíše bylo reprezentací módních značek. A podkolenky? Můžeme je za Popelku v této oblasti považovat vlastně ještě v současnosti. Doslova až v posledních měsících se objevuje více studií a informací o tom, jak jsou důležité pro výkonnost, relaxaci i rehabilitaci. A mnozí atleti, cyklisté, vytrvalostní sportovci i lyžaři nyní přehodnocují svůj vztah k tomuto doplňku své výstroje. Jak to tedy se sportovními podkolenkami je?

Světoznámá značka sportovního kompresního zboží CEP, kterou v České republice a na Slovensku exkluzivně zastupuje společnost MAXIS, nabízí produkty pro sportovce napříč spektrem odvětví, bez ohledu na jejich aktuální výkonnost – pro vrcholový, výkonnostní i amatérský sport. Využijí je běžci, triatlonisté, cyklisté, hráči týmových soutěží, lyžaři, milovníci outdoorových aktivit, golfisté, ale jsou také vyhledávaným doplňkem v jezdectví a dalších sportech.

SPORTOVÁNÍ BEZ PUCHÝŘŮ

Společnost medi z německého Bayreuthu, která značku CEP uvedla na trh, vyvíjí a vyrábí inteligentní produkty šité na míru různým sportovním disciplínám. Polstrované zóny na důležitých místech a široký lem poskytují pohodlí, které je pro optimální sportovní výkon nezbytné. Anatomický design chodidlové, kotníkové a lýtkové části zajišťuje, že podkolenky padnou na milimetr přesně. Perfektně sedí, neshrnují se a zabraňují vzniku nepříjemných a bolestivých puchýřů.

 

STABILIZACE SVALŮ A KLOUBŮ

Pro všechny sportovce jsou důležitými aspekty jejich výkonu bezpečnost a prevence zranění. Proto jsou podkolenky CEP vybaveny speciální strukturou pleteniny, která stabilizuje svaly a klouby. CEP používá specifický technologický pletací postup k aktivaci základního svalového napětí. Výsledek: Větší pohybová kontrola a zlepšená stabilita. Jde o velmi důmyslnou vlastnost, kterou ocení zejména krosoví běžci a všichni sportovcináchylní k podvrtnutím kotníků.

DŮLEŽITÁ REGENERACE

Pro lepší sportovní výkon jsou základním předpokladem dokonale okysličené svaly. Více kyslíku se do nich dostane díky zlepšenému krevnímu oběhu – a právě kvůli tomu je dobré oblékat správné podkolenky. Přesně definovaný kompresní profil pleteniny podkolenek CEP zvyšuje krevní oběh a v konečném důsledku znamená i více energie. Zároveň jsou ze svalů odplavovány toxiny, jako např. laktáty, což přináší rychlejší regeneraci. Účinek komprese každý pocítí hned, jakmile si podkolenky obleče. Zpočátku to může vyvolat trochu zvláštní pocit, ale jejich jedinečný energizující a revitalizující účinek je nezaměnitelný.

V TEPLE, SUCHU A POHODĚ

Inteligentní sportovní oblečení se musí přizpůsobit klimatu i tělu tak, aby mohlo podat maximální výkon. CEP nabízí produkty vybavené unikátní směsí materiálů s vynikajícími vlastnostmi: Pletenina okamžitě absorbuje vlhkost a pot a odvádí je na povrch podkolenky, odkud se mohou vypařit. Tímto se nohy udržují v suchu po celou dobu sportovního výkonu. Ventilační zóny, použití vysoce kvalitních vláken (např. merino vlna) a antibakteriální úprava zajišťují u této prvotřídní materiálové technologie excelentní termoregulaci a perfektní odvod vlhkosti. To vše poslouží stejně perfektně na rovníku jako na věčně zamrzlých vrcholcích hor.

www.cepsports.cz

Soustřeďte se na nohy!
NEWSLETTER
PARTNEŘI