Trápí vás potíže s hemoroidy? Podívejte se na rozhovor s odborníkem na hemoroidální onemocnění.

Problémy s hemoroidy trápí každého druhého muže či ženu. Hemoroidální onemocnění je ale většinou chápáno jako tabu a pacienti se ostýchají svěřit nejen rodině nebo známým, ale i lékaři.

Hemoroidy jsou žilní pleteně, které zcela přirozeně uzavírají konečník a zabraňují nechtěnému odcházení stolice. O hemoroidálním onemocnění hovoříme tehdy, jestliže cévní hemoroidální pleteně zbytní a začnou působit obtíže, které jsou spojeny s příznaky. Typické je pálení, svědění a řezání kolem konečníku, krev na papíře či pocit tlaku.

Kvůli oddalování léčby a přehlížení příznaků pacienti často zbytečně trpí, ochuzují se o plnohodnotný život a vystavují se riziku zhoršování onemocnění. Někteří čekají dokonce až rok a půl, než se odhodlají navštívit lékaře. Přitom čím dříve pacienti lékaře navštíví, tím dříve jim stanoví správnou diagnózu a zahájí cílenou léčbu. Zároveň lékař doporučí i režimová opatření, jako například zdravou stravu, dostatek tekutin nebo vhodné návyky na toaletě.

Máte potíže s hemoroidy a nejste si jistí, co dělat? Podívejte na záznam pořadu České televize SAMA DOMA, kde najdete rozhovor se specialistou na hemoroidální onemocnění, proktologem MUDr. Martinem Koudou z Chimare clinic v Praze, ve kterém odpovídal i na dotazy diváků k léčbě. Pokračování rozhovoru pak najdete zde.

Trápí vás potíže s hemoroidy? Podívejte se na rozhovor s odborníkem na hemoroidální onemocnění.

Homepage: 

NEWSLETTER
PARTNEŘI