Diskuzní otázky

Zde najdete nejčastěji kladené otázky na téma HEMOROIDŮ ....

1. Může z hemoroidů vzniknout rakovina?

Odpověď: hemoroidální onemocnění samo o sobě neznamená vyšší riziko vzniku rakoviny střeva a konečníku. Podobné ale mohou být společné příznaky obou, zejména přítomnost krve při defekaci na toaletním papíře, stolici nebo v toaletní míse. Proto apeluji na nutnost provedení lékařského vyšetření k ozřejmění příčiny nesnází.

2. Jsou hemoroidy dědičné?

Odpověď: podle posledních výzkumů je známo, že pokud má jedinec příbuzného prvního stupně (tedy rodiče či sourozence), který trpí hemoroidálním onemocněním, má 3x vyšší riziko postižení hemoroidální chorobou, než kdyby se v rodině toto onemocnění nevyskytovalo. Hovoříme o takzvaném familiárním nebo také hereditárním typu dědičnosti.

3. Dají se nějak hemoroidy léčit v těhotenství?

Odpověď: hemoroidální ataku v průběhu těhotenství (zejména v posledním trimestru) prodělá až 80 % žen. Většina lokálních prostředků (mastí a čípků) ke zklidnění obtíží není v tomto období ženy doporučována. Avšak vysoce účinnou a bezpečnou léčbu vhodnou pro těhotné pacientky ve 2. a 3. trimestru gravidity s hemoroidáními obtížemi představují tablety Detralex. Léčba je bezpečná pro gravidní ženu bez ohrožení plodu.
V prvním trimestru těhotenství platí u Detralexu, tak jako u ostatních léků z preventivních opatření, pravidlo žádnou medikaci neužívat.

4. Jaké obtíže mohou být spojeny s hemoroidálním onemocněnímtučný ? 

Odpověď: krvácení z konečníku, bolestivost či svědění řiti, špinění spodního prádla, výtok z konečníku, pocit „vlhké řiti“, pocit tlaku nebo zduření.

5. Jaká jsou dietní preventivní opatření vzniku hemoroidálních obtíží?

Odpověď: pečovat o správnou konsistenci stolice (vyvarovat se zácpy i průjmu). Do jídelníčku zařadit dostatek vlákniny – ovoce a zeleniny, případně přídavek pšeničných vloček či otrub (doporučená dávka je 2-3 polévkové lžíce denně). Dbát na dostatečný příjem tekutin. Rovněž je vhodné omezit nadbytek kávy, alkoholu a pikantních, kořeněných jídel.

NEWSLETTER
PARTNEŘI