Novinky v oblasti kompresivních punčochových výrobků

Novým partnerem Žilní poradny se stala společnost MAXIS a. s. Jedná se o největšího českého výrobce podpůrných a zdravotních kompresivních punčoch, který je členem celosvětově působící skupiny medi group.

Společnost MAXIS, působící již více než 10 let na trhu se zdravotními kompresivními výrobky, je předním producentem zdravotních kompresivních punčoch ve střední a východní Evropě. Během této doby byly výrobky postupně inovovány až na dnešní standardně vysokou kvalitu, které bylo dosaženo díky použití nejnovějších materiálů a špičkové technologie.

imgNapříklad podpůrné punčochové výrobky řady RELAX jsou vyráběny z inovativního vlákna Skinlife. Tento materiál má bakteriostatické vlastnosti, brání množení bakterií, a tím zabraňuje tvorbě zápachu a podráždění kůže. Rovněž udržuje přirozenou rovnováhu kůže. Podstatnou výhodou tohoto materiálu je přítomnost bakteriostatického činitele až do konce životnosti produktu. U kolekce RELAX je ve výrobcích aplikována kosmeticky účinná látka Liporeductyl, která díky speciálnímu systému řízeného uvolňování aktivních látek preventivně působí proti tvorbě celulitidy.

imgPři výběru podpůrných nebo zdravotních kompresivních punčoch je potřeba obzvláště dbát na kvalitu. Kvalitní zdravotní kompresivní výrobky slouží uživateli i po dobu několika měsíců. Investice do produktu renomovaného výrobce se zkušenostmi a širokou paletou produktů se určitě vyplatí. I kompresivní punčochy dnes mohou být trendy a přitom splňovat náročné požadavky německé normy RAL GZ 387 . Dodržování technických parametrů stanovených touto normou hlídá „Společenstvo pro jakost“, jehož jediným českým členem je společnost MAXIS. Toto členství mezi největšími světovými producenty zdravotních kompresivních punčoch je nejvyšší možnou garancí samotnému uživateli, že výrobek označen kolektivní ochrannou známkou kvality splňuje ta nejnáročnější kritéria kladená na kvalitu a účinnost kompresivního výrobku.

imgDalší novinkou, která se v současné době používá při výrobě kompresivních punčoch, jsou nanočástice stříbra a eukalyptový olej. Ve stručnosti můžeme říci, že stříbro nanesené v podobě nanočástic na povrchu mikrokapsule brání množení bakterií a zabraňuje tvorbě zápachu. Navíc mikrokapsule obsahuje uvnitř eukalyptový olej. Eukalyptus se pozvolna uvolňuje při dotyku a tření, čímž osvěžuje pokožku nohou. Jeho lehká vůně eliminuje nepříjemný zápach a odpuzuje hmyz. Ano i takové dnes mohou být kompresivní punčochy. Je jen potřeba dát při výběru pozor, aby výrobek tyto vlastnosti měl stálé po celou dobu své použitelnosti a ne jen po dobu několika vyprání.

Zcela samozřejmým je dnes již používání materiálů s obsahem mikrovlákna. Při tomto způsobu výroby jsou veškerá vlákna lycry opletena, a tudíž nepřijdou do přímého styku s kůží. Mikroefekt tak snižuje riziko podráždění pokožky na minimum a takovéto výrobky jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Mikrovlákno je speciální funkční příze, která rychle absorbuje vlhkost z povrchu kůže a přenáší ji na vnější povrch. Tím předchází nepříjemnému pocitu vlhkosti při pocení.
Certifikát ÖKO-Tex Standard, který zaručuje absenci veškerých škodlivých látek přicházejících do styku s kůží, je dnes zcela běžný a měl by jím být certifikován každý výrobce, kterému záleží na kvalitě jeho výrobků a zdraví uživatelů.

NEWSLETTER
PARTNEŘI