Kompresní punčochy jsou ideální proti oteklým a bolavým nohám a slouží jako prevence křečových žil. Naučte se je správně a lehce nasazovat. Kompresní punčochy jsou ideální proti oteklým a bolavým nohám a slouží jako prevence křečových žil. Naučte se je správně a lehce nasazovat.

VIDEO: Jak si usnadnit navlékání kompresních punčoch?

18.04.2024

Nasazování kompresních punčoch není zejména v počátcích snadné, proto je třeba hledat způsoby, jak si celý proces ulehčit. Kompresní prádlo si oblékejte ráno, před tím, než vstanete z postele. V té době jsou žíly vyprázdněné, nohy nejsou ještě oteklé a vše půjde lépe. Využít můžete pomůcek, které vám nasazování výrazně usnadní.

Nošení kompresních punčoch podporuje zdravý krevní oběh a pomáhá na otoky a bolesti nohou. Je prevencí proti vzniku a rozvoji metliček, křečových žil a dalších projevů chronického žilního onemocnění.  Aby kompresní prádlo fungovalo tak, jak má, musí na celé končetině správně sedět. Základem je vybrat si velikost až po důkladném změření, které by mělo ideálně probíhat v ordinaci lékaře nebo v prodejně zdravotnických potřeb.  

V následujícím videu najdete popisy, jak si snadno obléct kompresní punčochu bez pomůcek i se saténovým nebo kovovým navlékačem.