Zadržování vody projevující se vznikem otoků souvisí často s nezdravým životním stylem. Některé jeho rizikové faktory a projevy jako právě otoky nohou, jsou společné s příznaky chronického žilního onemocnění. Mohou být ale i projevem jiného závažného stavu. Vyzkoušejte pomocí jednoduchého testu, zda se zadržování tekutin v těle týká i vás.

Těžké a oteklé nohy na konci dne trápí nejednu ženu. Jde o prosté překrvení nohou po celodenním sezení nebo postávání na jednom místě, kdy část krve zůstává v žilách dolních končetin a způsobuje zmíněné potíže. Tyto projevy jsou zpravidla počátečním stadiem chronického žilního onemocnění, které se později projevuje metličkami a křečovými žilami. Problémy jsou typické u kadeřnic, prodavaček, sálových sester, servírek a dalších povolání.

Hemoroidální onemocnění je běžně se vyskytující problém, který se projevuje svěděním, pálením, řezáním i otokem řitního otvoru. Časté bývá i krvácení různé intenzity, od drobného zašpinění toaletního papíru až po kapky krve. Jak tyto obtíže s hemoroidy zvládat?

Metličky a křečové žíly nejsou jen estetickou záležitostí, která se schová v oblečení nebo vyřeší zákrokem na klinice. Jde o projev pokročilého chronického žilního onemocnění. Zejména v létě a v teple bývá provázené otoky a bolestmi nohou, pocity tíhy a křečemi. Onemocnění vyžaduje pozornost a dlouhodobou nepřetržitou léčbu.